Policjanci z wizytą w Grodzie Rycerskim - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Policjanci z wizytą w Grodzie Rycerskim

Data publikacji 13.08.2020

Okres wakacyjny to dla policjantów czas równie pracowity jak reszta roku. Kluczborscy policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” wzięli udział w spotkaniu z uczestnikami półkolonii letnich w Grodzie Rycerskim. Mundurowi z dziećmi rozmawiali o najpoważniejszych zagrożeniach związanych z wakacjami oraz o tym, jak ich unikać.

12 sierpnia w Grodzie Rycerskim w Biskupicach mł. asp. Krystyna Alaszewicz, przeprowadziła spotkanie z grupą 22 półkolonistów. Spotkanie to miało charakter edukacyjno-informacyjny w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Wakacje to przywilej odpoczynku dla najmłodszych. To także czas wzmożonej aktywności policyjnej w różnych dziedzinach, głównie w sferze zapewnienia bezpieczeństwa, wszędzie tam gdzie wypoczywają młodzi ludzie. W tym okresie nie słabnie również profilaktyka społeczna.

Część profilaktyczno-prewencyjna poświęcona była akcji ,,Bezpieczne Wakacje 2020” i Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Policjantka przypomniała uczestnikom półkolonii o możliwości kąpieli tylko i wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, stosowaniu się do poleceń i uwag ratowników, a także o tym, że dzieci powinny wchodzić do wody tylko pod opieką osoby dorosłej. Dzieci zostały zachęcone do wzięcia udziału w konkursie „ARTYSTYCZNY przeWODNIK. 

Ponadto rozmawiano z dziećmi o tym, jak zachować się gdy zaczepia ich ktoś obcy, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Nie zabrakło również informacji o bezpiecznym zachowaniu na drodze będąc pieszym uczestnikiem ruchu drogowego, czy też poruszając się rowerem, na rolkach czy deskorolce.


 


 

  • Dzieci siedzące tyłem podczas spotkania oraz policjantka prowadząca
  • Dzieci podczas spotkania w tle zabudowa Grodu Rycerskiego
  • Dzieci podczas spotkania z policjantkę w tle Gród Rycerski