Aktualności

"Bezpiecze Wakacje 2020" - policjanci aktywnie uczestniczą w półkoloniach

Data publikacji 17.07.2020

Podczas trwających wakacji kluczborscy policjanci aktywnie włączają się do organizowanych półkolonii i spotykają z dziećmi. Mundurowi odwiedzają najmłodszych, gdzie opowiadają im jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Podczas spotkań prezentowany jest również policyjny sprzęt, który wykorzystywany jest w codziennej służbie.

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” policjanci oprócz kontrolowania miejsc wypoczynków oraz kolonii dbają o tych najmłodszych którzy pozostali w mieście. Policjanci odwiedzają półkolonie podczas których prowadzą działania profilaktyczne, ale też pokazują wyposażenie jakim dysponują i opowiadają o swojej pracy.

Jedna z wizyt, którą 16 lipca odbyła mł.asp. Krystyna Alaszewicz – policyjny profilaktyk, miała miejsce w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kluczborku. Wizyta umundurowanej policjantki była dla najmłodszych dużą atrakcją, wobec czego wszyscy bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu i zadawali mnóstwo pytań oraz uczestniczyli w dyskusjach na temat bezpieczeństwa.

Uczestnicy półkolonii dowiedzieli się o podstawowych środkach ostrożności związanych z letnim wypoczynkiem, nie tylko nad wodą, ale także na drodze czy podwórku. Kluczborska policjantka mówiła dzieciom, w jaki sposób mają się zachować gdy zostaną zaczepione przez osoby obce oraz na wypadek ataku psa.

Spotkania były także okazją do zaprezentowania policyjnego wyposażenia służbowego będącego na stanie funkcjonariuszy. Na zakończenie każdy mógł wsiąść do radiowozu i zapoznać się z zamontowanym tam sprzętem.

  • dzieci z półkolonii podczas spotkania z policjantkom
  • dzieci z półkolonii podczas spotkania z policjantkom
  • dzieci z półkolonii podczas spotkania z policjantkom
  • dzieci z półkolonii podczas spotkania z policjantkom
  • dziecko mające na sobie ubrane sprzęt policyjny służący podczas zabezpieczeń masowych imprez