Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami

Data publikacji 27.02.2020

Jak nie stać się ofiarą oszusta? Jak uniknąć kradzieży? Na te i inne pytania odpowiadali kluczborscy dzielnicowi na spotkaniu z seniorami w Stobrawskim Centrum Seniora. Mundurowi przybliżyli zgromadzonym osobom jakie czyhają na nich zagrożenia oraz jak się przed nimi ustrzec. Była to również okazja aby zaprezentować seniorom działanie policyjnych aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”.

Kluczborscy dzielnicowi tj. sierż.sztab. Marta Kuziel oraz sierż.sztab.Tomasz Walczak spotkali się z kluczborskimi seniorami na spotkaniu zorganizowanym w Stobrawskim Centrum Seniora.

Dla dzielnicowych ważna jest profilaktyka – to dzięki niej można zapobiec wielu przestępstwom w związku z czym policjanci przypomnieli uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przestrzegali o ograniczonym zaufaniu w kontaktach z domokrążcami oraz osobami podającymi się za przedstawicieli rożnych firm i instytucji.

Szczególną uwagę poświęcili omówieniu metody działania oraz wykorzystywania legendy na tzw. „wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP” przez sprawców wyłudzających pieniądze. Pokrzywdzeni, którzy padają ofiarą oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta” i pokrewnymi, często tracą oszczędności całego swojego życia. Uświadamiali, iż każdorazowo należy zgłaszać fakt chociażby usiłowania wyłudzenia pieniędzy

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Na zakończenie spotkania, policjanci przekazali uczestnikom materiały informacyjne w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny Senior”.

  • dzielnicowi podczas prelekcji w Stobrawskim Centrum Seniora
  • dzielnicowi podczas prelekcji w Stobrawskim Centrum Seniora
  • materiały informacyjne dotyczące seniorów
  • dzielnicowi podczas prelekcji w Stobrawskim Centrum Seniora
  • dzielnicowi podczas prelekcji w Stobrawskim Centrum Seniora