Promowali "zawód" policjanta - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Promowali "zawód" policjanta

Data publikacji 23.11.2018

Policjanci promowali swój zawód podczas spotkania zorganizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery. Mundurowi podczas swojego wystąpienia opowiadali jakie warunki musi spełniać kandydat na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji.

Spotkanie odbyło się 22 listopada w Kluczborskim Ratuszu, gdzie policję reprezentowali, asp.sztab. Tatiana Głuszko oraz asp.sztab. Dawid Gierczyk. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania kryteriów niezbędnych do wstąpienia w szeregi policjantów.

Mundurowi wyjaśnili gdzie i jakie dokumenty złożyć, omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz na czym polega system punktowy, co to jest lista rankingowa i jak punktowane są tzw. preferencje.Przybyli na spotkanie goście to głównie młodzi ludzie dla których wstąpienie do formacji mundurowej byłoby początkiem kariery zawodowej.

Policjanci przypominają wszystkim osobom zainteresowanym, że rekrutacja do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły, zatem dokumenty można składać w dowolnym terminie. Wszelkie szczegółowe informacje na temat niezbędnych formalności i warunków przyjęć można uzyskać odwiedzając m.in. strony internetowe miejscowych komend Policji.

  • targi pracy
  • targi pracy
  • targi pracy