Policyjna akcja „ Znicz 2018” - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Policyjna akcja „ Znicz 2018”

Data publikacji 05.11.2018

Od środy 31 października do 4 listopada trwała policyjna akcja „Znicz 2018”. Akcja ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych. Na drogach powiatu kluczborskiego w tym okresie doszło do 7 kolizji. Policjanci w tym czasie przeprowadzili blisko 400 badań trzeźwości.

Tegoroczna akcja „Znicz 2018” rozpoczęła się 31 października i trwała do 4 listopada. W tym czasie w powiecie kluczborskim do służby skierowano łącznie 151 policjantów, którzy w głównej mierze pilnowali porządku w rejonie cmentarzy, parkingów jak i dbali o bezpieczeństwo na drogach.

Oprócz umundurowanych patroli w rejonie cmentarzy służbę pełnili także policjanci w ubraniach cywilnych, by zapewnić bezpieczeństwo osób, które znajdowały się na terenie nekropoli. Ich zadaniem było zapobiegać kradzieżom.

Brawura za kierownicą, niepotrzebny pośpiech, nierozwaga pieszych poruszających się po zmroku bez żadnych elementów odblaskowych, w wielu przypadkach alkohol - to podstawowe przyczyny wypadków i zdarzeń drogowych.

W ciągu pięciu dni trwania akcji „Znicz 2018” kluczborska policja odnotowała 7 kolizji, przeprowadzonych zostało ponad 400 badań trzeźwości w stosunku do kierujących pojazdami, wszyscy badani kierowcy byli trzeźwi.


 

  • Policyjna akcja "Znicz 2018"
  • Policyjna akcja "Znicz 2018"
  • Policyjna akcja "Znicz 2018"
  • Policyjna akcja "Znicz 2018"