Aktualności

Zmiany organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych przy cmentarzu w Kluczborku

Data publikacji 29.10.2018

"Akcja znicz 2018r" Dla mundurowych to czas wzmożonych działań. Policjanci przypominają, że w rejonie cmentarzy w tym okresie będzie nasilenie ruchu. Warto więc patrzeć na znaki i nie jechać „na pamięć”. W Kluczborku w dniu 1 listopada zostanie uruchomiony bezpłatnie parking przy szpitalu Vital Medic ul. Skłodowskiej – Curie 21 oraz będzie można parkować pojazdami po prawej stronie przy ul. Strzeleckiej

Przypominamy, że bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych w dużej mierze zależeć będzie także od nas samych. Przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego ale przede wszystkim zdrowy rozsądek powinny uchronić nas przed niebezpiecznymi sytuacjami, a w konsekwencji sprawić, że ten wyjątkowy dzień upłynie dla nas w spokoju i zadumie nad grobami naszych najbliższych.

W Dzień Wszystkich Świętych, chcąc ułatwić mieszkańcom odwiedzenie kluczborskiego cmentarza, bramki parkingu szpitala VITAL MEDIC będą otwarte i nie będzie pobierana opłata parkingowa. Jednocześnie informujemy, że pojazdy muszą zostać usunięte do godziny 24:00. Wtedy szlabany zostaną opuszczone, a właściciele samochodów chcąc wyjechać z parkingu będą musieli dokonać opłaty w wysokości 5,00 zł.

Parkowac również będzie można przy ul. Strzeleckiej( po prawej stronie) w kierunku Chocianowic - kierujący powinni pamiętać aby parkując samochód pozostawic na chodniku tyle miejsca aby pieszy mógł swobodnie się po nim poruszać.

 

Pieszym przypominamy także o obowiązujących przepisach

dotyczących używania elementów odblaskowych.

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze

 poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask.

 

Przypominamy również o ograniczeniach w ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w następujących terminach:

- 31.10.2018 od godziny 18:00 do godziny 22:00;

- 01.11.2018 od godziny 8:00 do godziny 22:00.