Aby wakacyjne powroty były bezpieczne - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Aby wakacyjne powroty były bezpieczne

Data publikacji 31.08.2018

Ostatnie dni wakacji to czas wzmożonych powrotów do domów z letniego wypoczynku. Na drogach całego powiatu, w ramach akcji "Ostatni weekend wakacji" zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących. Najbliższe dni na drogach mogą okazać się szczególnie trudne i niebezpieczne dla kierowców. Zachowajmy więc ostrożność i respektujmy zasady obowiązujące na naszych drogach.

Do podstawowych zadań policjantów ruchu drogowego zaliczyć należy kontrole prędkości kierujących poruszających się drogami naszego powiatu. Przypominamy, że to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych do jakich dochodzi na terenie naszego kraju. Dlatego też, przestrzegamy wszystkich kierowców, którzy wracają z wakacji przed zbytnim pośpiechem na drodze.

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by  nasz podróż była jak najprzyjemniejsza. Nie należy zatem wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym lub niewyspanym. Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Każdy kierowca wsiadając do samochodu powinien mieć poczucie, że odpowiada za ludzkie życie.

Pamiętajmy o elementarnych zasadach! Przez całą drogę kierowca powinien mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Koniecznie zwróćmy uwagę na to, czy wszyscy pasażerowie korzystają z pasów, a małe dzieci są zapięte w foteliki bezpieczeństwa. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić przerwę. Nie każdy kierowca może podróżować w nocy, czasami walka ze snem jest ponad jego siły.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Zadbajmy o to, by powrót do domu po wakacyjnym wypoczynku upłynął spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie.