Śmiertelny wypadek na DK-11 - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Śmiertelny wypadek na DK-11

Data publikacji 30.07.2018

Policjanci z Kluczborka prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego na drodze DK 11, przed Kostowem. Jadący od strony Byczyny dostawczy peugot boxer z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo .W wyniku uderzenia jedna osoba zginęła na miejscu druga natomiast po długotrwałej reanimacji zmarła. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

29 lipca, po godz. 14:00 dyżurny kluczborskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej 11, przed miejscowością Kostów. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kluczborkiej drogówki, 60-letni kierujący osobowym puegeot z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, i uderzył w drzewo.

W wyniku tego zdarzenia śmierć ponieśli 60-letni kierowca oraz 32-letni pasażer.

Policjanci obsługujący zdarzenie wykonali szereg czynności w miejscu wypadku. Zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków, wykonali oględziny oraz dokumentacje fotograficzną. Wszystkie te czynności po to, by wyjaśnić wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Warto też zwiększyć odstęp pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy również o tym, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym. Zmęczenie powoduje, że nasza koncentracja jest znacznie osłabiona, a reakcje opóźnione. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie, a nawet życie. Sprawdzajmy również stan techniczny swoich pojazdów przed podróżą.