Wytwarzał i sprzedawał amfetaminę - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Wytwarzał i sprzedawał amfetaminę

Data publikacji 02.07.2018

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 3 osoby w wieku 18 do 27 lat, które miały związek z wytwarzaniem i sprzedażą amfetaminy. W mieszkaniu jednego z mężczyzn na terenie Kluczborka policjanci znaleźli blisko 50 gramów amfetaminy oraz 4 gramy marihuany. Wszystkie osoby przyznały się do posiadania narkotyków.

Policjanci z Kluczborka zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 27letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego może w miejscu swojego zamieszkania wytwarzać amfetaminę. Funkcjonariusze nie mylili się mieszkaniec Kluczborka w mieszkaniu posiadał sprzęt oraz środki do wytwarzania amfetaminy.

27latek został zatrzymany przez policję, z uwagi, iż cała sprawa maiła charakter rozwojowy pozwoliło to na zatrzymanie dodatkowo 2 mężczyzn, którym zostały przedstawione zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyku.

Na podstawie zgromadzonych dowodów śledczy przedstawili im zarzut wytwarzania, posiadania i handlu środkami odurzającymi. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji.