Niesprawnym autokarem na wycieczkę - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Niesprawnym autokarem na wycieczkę

Data publikacji 21.05.2018

Gdy dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczkę ważne by autokar był sprawny, a kierowca trzeźwy. Wiedza kluczborskich policjantów z zakresu kontroli stanu technicznego pojazdów pozwoliła na wykrycie awarii układu hamulcowego jednego z autokarów, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę.

Dzisiaj (21 maja) w godzinach porannych policjanci kluczborskiej drogówki poddali szczegółowej kontroli autokar, który miał zawieść grupę dzieci z jednej z kluczborskich szkół  na wycieczkę. Jednak jak się okazało kontrolowany autokar nie nadawał się do wyruszanie w trasę ponieważ miał niesprawny układ hamulcowy.

Najprawdopodobniej wnikliwość funkcjonariuszy zapobiegła tragedii podczas wyjazdu. Ujawniona usterka zakończyła się niedopuszczeniem autokaru do ruchu i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Na miejsce podstawiono drugi autokar, tym razem sprawny, którym dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć na wycieczkę.

Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic - już na miejscu zbiórki - będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie  powinien absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

Informację o kontroli autokaru można zgłosić bezpośrednio u kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego st.asp. Dariusza Urbaniaka pod nr tel. (077) 417 03 16 od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 16.00 lub pod numerem dyżurnego Komendy Policji w Kluczborku (077) 417 03 03 całodobowo.