Z klasami maturalnymi rozmawialiśmy o służbie w policji - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Z klasami maturalnymi rozmawialiśmy o służbie w policji

Data publikacji 19.04.2018

Policjanci z kluczborskiej komendy spotkali się z uczniami klas maturalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku. Maturzyści podczas spotkania dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Tego dnia kluczborską policję odwiedzili również uczniowie klas 7, ze szkoły podstawowej nr 1 w Kluczborku. Młodzież miała możliwość zwiedzenia komendy oraz przyjrzenia się pracy policjantów

18 kwietnia w ZSP nr 1 odbyło się spotkanie z uczniami klas maturalnych. Wizyta w szkole była doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta wśród młodzieży. Maturzyści dowiedzieli się o wymaganiach stawianych przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi Policji. Mundurowi powiedzieli, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego.

Tego samego dnia komendę policji odwiedzili również uczniowie klasy 7, ze szkoły podstawowej nr. 1 w Kluczborku. Młodzież udała się na „zwiedzanie” komendy, rozpoczynając od stanowiska kierowania. Pełniący służbę oficer dyżurny przedstawił charakterystykę jego stanowiska, jednocześnie przypominając zasady korzystania z numerów alarmowych.

Kolejnym pomieszczeniem, jakie mogli obejrzeć uczniowie były policyjne areszty, które cieszyły się wśród młodzieży największym zainteresowaniem. Ta część spotkania owocowała w największą ilość pytań, na które odpowiadał oficer prasowy komendy asp.sztab. Dawid Gierczyk.

W trakcie przeprowadzonych spotkań, dla kluczborskich funkcjonariuszy była to okazja, aby poprzez przekazywanie informacji na temat specyfiki służby, promować tę niełatwą ale ciekawą, przynoszącą wiele satysfakcji i niewątpliwie zaszczytną służbę.