Sezon motocyklowy rozpoczęty - apelujemy o bezpieczną jazdę - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Sezon motocyklowy rozpoczęty - apelujemy o bezpieczną jazdę

Data publikacji 16.04.2018

Wyższa temperatura i słoneczne dni powodują, że na drogach można spotkać więcej motocyklistów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi również do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Kluczborska policja apeluje o ostrożność i rozwagę na jezdni.

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach można spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza na początku sezonu. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Kierowcy samochodów też powinni być bardziej świadomi, że na drogach znajduje się więcej miłośników dwóch kółek. Wykonując np. manewry włączania się do ruchu czy też zmiany kierunku jazdy, powinni kilkukrotnie patrzeć w lusterka oraz wykazywać się większą uwagą i skupieniem.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Motocykliści, motorowerzyści jak i rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Zachęcamy też do zakładania bez względu na porę dni elementów odblaskowych. W ciągu dnia jaskrawy kolor znacznie poprawia widoczność użytkowników jednośladów i może uchronić nas od zdarzenia drogowego i uratować zdrowie, a nawet życie.