"Bezpieczny przejazd" - zależy od Ciebie - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

"Bezpieczny przejazd" - zależy od Ciebie

Data publikacji 05.03.2018

Kluczborscy policjanci wraz z przedstawicielami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A i Służbą Ochrony Kolei uczestniczyli w kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko”. Mundurowi w rejonie przejazdu kolejowego na drodze krajowej nr 11 wyjaśniali kierowcom zasady bezpiecznego przejazdu przez tory. Każdy z kierowców otrzymał także ulotkę kampanii.

W ramach tej akcji policjanci oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei propagowali zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach drogowo-kolejowych. Akcja odbyła się 5 marca w obrębie przejazdów kolejowych na drodze krajowej nr 11.

Niestety niejednokrotnie wypadki na przejazdach kończą się tragicznie – Najczęstsze wykroczenia to niezatrzymanie się na znaku STOP, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, omijanie pół zapór i zapór, kontynuowanie jazdy, jeżeli rozpoczęto opuszczanie szlabanu.

Mundurowi zwracali uwagę kierowcom na zasady bezpieczeństwa w obrębie przejazdów kolejowych. Policjanci apelowali do kierowców o ostrożność, informowali o możliwych zagrożeniach oraz wręczali ulotki nawołujące do bezpiecznych zachowań w okolicy torów kolejowych.