KPP Kluczbork

Aktualności

Statystyka dnia

2017-02-24
Zatrzymani na gorącym uczynku0
Zatrzymani poszukiwani0
Zatrzymani nietrzeźwi kierujący0
Wypadki drogowe0
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach0

Polecane strony

Najczęściej czytane

 1. Zostań policjantem, wstąp w nasze szeregi!

  Masz poczucie, że chcesz w życiu robić coś pożytecznego, wyjątkowego? Czujesz potrzebę pomagania i chronienia innych? Osoby zainteresowane przystąpieniem do rekrutacji, już teraz mogą składać dokumenty niezbędne do wszczęcia postępowania kwalifikacyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Kluczborku. W związku z utrzymującym się stanem epidemii, kandydaci do służby w trakcie pobytu w jednostce winni stosować maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki.

 2. koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

  Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku

 3. Pięciu mężczyzn zatrzymanych do spraw narkotykowych

  Kluczborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali pięć osób podejrzanych o posiadanie oraz handel środkami odurzającymi. Podczas finalnej realizacji prowadzonej sprawy wzięły udział specjalnie wyszkolone psy służbowe. Kryminalni w różnych częściach miasta zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów różnych narkotyków. Za wprowadzanie do obrotu nielegalnych substancji - o co również podejrzani są niektórzy mężczyźni z rozbitej grupy - grozi nawet do 10 lat więzienia.

 4. Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

  Kluczborscy policjanci w zaledwie 2 godziny po zdarzeniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do incydentu doszło w jednym z marketów na terenie miasta. Napastnik zagroził użyciem gazu paraliżującego i uciekł ze sklepu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 5. Zawracał „na trzy” na przejeździe kolejowym

  Przed przejazdem były opuszczone półszlabany, świeciły się czerwone mrugające światła informujące o nadjeżdżającym pociągu. Mimo to 41-letni kierowca opla wjechał na przejazd kolejowy z którego postanowił zawrócić. Nieodpowiedzialny kierowca i jego pasażer zdążyli wysiąść z samochodu, który chwile później staranował rozpędzony pociąg.

 6. Oszuści nie mają wakacji !

  Oszuści próbujący wyłudzić pieniądze wciąż zmieniają swoje metody. Dlatego tak ważne jest, aby być czujnym i rozważnym w codziennym życiu. Metoda na "policjanta", oferowanie podrobionego towaru czy fałszywe zbiórki na szlachetny cel - to te najczęściej spotykane. Przeczytajcie nasze rady, o tym jak rozpoznać podejrzaną sytuację i jak nie dać się oszukać.

 7. Zlikwidowana plantacja konopi

  Funkcjonariusze opolskiego CBŚP wspólnie z kluczborskimi policjantami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który w domu zorganizował plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli doniczki z sadzonkami konopi, ponad 20 krzewów, a także znaczne ilości marihuany oraz profesjonalny sprzęt służący do ich uprawy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania, udzielania oraz uprawy środków odurzających. Za takie przestępstwa ustawa przewiduje karę do 10 lat więzienia.

 8. Coś dla rowerzystów

  Coraz cieplejsza aura powoduje, iż wiele osób jako środek transportu lub formę rozrywki z jednoczesnym zadbaniem o kondycje wybiera rower. Względy zdrowotne jak i ekonomiczne to niezaprzeczalne atuty roweru, jednakże istotnym jest abyśmy byli bezpieczni. W związku z rozpoczynającym się sezonem kluczborscy policjanci przypominają najważniejsze przepisy obowiązujące rowerzystów.

1 % podatku
koordynatorzy ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie
Przemoc w Rodzinie
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji