Aktualności

POLSKA OAZĄ BEZPIECZEŃSTWA DLA KOBIET

Data publikacji 05.02.2018

Polska według raportu „2018 Global Wealth Migration Review”, sporządzonego przez „New World Wealth” jest szóstym na świecie i trzecim w Europie najbezpieczniejszym krajem do życia dla kobiet.

Ranking został oparty na procencie kobiet, które były ofiarami poważniejszych przestępstw. Na tle pozostałych krajów pierwszej dziesiątki Polska wyróżnia się tym, że jest krajem najmniej rozwiniętym w porównaniu do reszty stawki. 

  1. Australia
  2. Malta
  3. Islandia
  4. Nowa Zelandia
  5. Kanada
  6. Polska
  7. Monako
  8. Izrael
  9. USA
  10. Korea Południowa

Z kolei według badań prowadzonych na terenie Unii Europejskiej Polska jest najbezpieczniejszym krajem dla kobiet we wspólnocie.

Najbezpieczniejsze kraje dla kobiet w każdym regionie: 

  • Europa: Polska, Malta, Monako, Islandia;
  • Pacyfik: Australia, Nowa Zelandia, Sri Lanka, Japonia, Korea Południowa;
  • Bliski Wschód: Izrael, Zjednoczone Emiraty Arabskie
  • Afryka: Mauritius, Botswana, Namibia;
  • Ameryka: USA, Kanada.

Światowa firma badawcza New World Wealth (NWH) z Południowej Afryki co roku publikuje raport Global Wealth Migration Review dotyczący przepływu bogactwa i aktywów pomiędzy poszczególnymi krajami i regionami świata.

Częścią raportu są wyniki badań pokazujące bezpieczeństwo kobiet w poszczególnych krajach. – Bezpieczeństwo kobiet jest jednym z najlepszych czynników pozwalających ocenić długoterminowy potencjał kraju do bogacenia się. Historycznie widać 92% korelacji pomiędzy bezpieczeństwem kobiet, a wzrostem zamożności – czytamy w raporcie. – To oznacza, że bezpieczeństwo kobiet pobudza wzrost zamożności – dodano.

Dla kobiet najbezpieczniejszym krajem na świecie jest Australia. Polska w tym rankingu znalazła się na 6 miejscu.

Kolejne, po Australii, najbezpieczniejsze kraje to Malta, Islandia, Nowa Zelandia, Kanada, za nią Polska, potem Monako, Izrael, Stany Zjednoczone i na 10 miejscu Korea Południowa.

Ranking tworzony jest w oparciu o porównanie populacji kobiet w całym kraju z liczbą kobiet, które padły ofiara poważnych przestępstw. – Większość krajów z pierwszej dziesiątki jest popularnym kierunkiem przenoszenia aktywów przez osoby indywidualne. Także większość nich zanotowało w ciągu ostatnich 10-20 lat duży wzrost zamożności – podają autorzy raportu.

NWH spodziewa się, iż w krajach zaliczanych do rynków wschodzących, w których jest też wysoki poziom bezpieczeństwa dla kobiet zanotują duży wzrost zamożności w ciągu najbliższych 10 lat.

Krajami, które są najmniej bezpieczne dla kobiet są Somalia , Sudan, Irak i Syria.

Źródło: TVP Info, BusinessInsider/nczas.com,

Powrót na górę strony