Aplikacja mobilna - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Aplikacja mobilna - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 11.01.2018

Moja Komenda, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy Regionalny System Ostrzegania to aplikacje, które w ostatnim czasie znacznie usprawniły kontakt społeczeństwa z policjantami. Interaktywne narzędzia pozwalają mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

Dzięki Krajowej Mapie każdy mieszkaniec może przekazywać Policji informację o zagrożeniu bez konieczności wychodzenia z domu. Narzędzie umożliwia obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i daje możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Funkcjonariusze sprawdzają zgłoszenia i reagują jeżeli doszło do łamania prawa. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – to tego wciąż służy numer alarmowy 997 i 112.

Z kolei dzięki aplikacji Moja Komenda - w bardzo łatwy i przystępny sposób możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym, ustalić gdzie znajduje się najbliższa jednostka Policji, a nawet wykorzystać moduł nawigacji, aby szybko i bez problemu do niej dojechać.

Dzięki takim działaniom policjanci są bliżej lokalnej społeczności i mogą lepiej zrozumieć jej problemy i oczekiwa.