Aktualności

Kierował po alkoholu – stracił prawo jazdy

Data publikacji 23.10.2017

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W powiecie kluczborskim policjanci zatrzymali do kontroli 45-letniego kierowcę passata, który miał pół promila alkoholu w organizmie. Konsekwencje to wysoka grzywna, zatrzymane prawo jazdy i do 2 lat więzienia.

W ubiegłą niedzielę, policjanci z kluczborskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego osobowym passatem. Powodem zatrzymania była nadmierna prędkość w terenie zabudowanym. W trakcie przeprowadzonych czynności policjant poddał badaniu na zawartość alkoholu 45 letniego mężczyznę. Badanie alkomatem pokazało, że mieszkaniec powiatu oleskiego ma ponad pół promila alkoholu w organizmie, dodatkowo przekroczył dozwoloną prędkość o 22km/h. Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Z kolei 20 października (piątek) dyżurny policji w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic Kluczborka, gdzie doszło do potrącenia pieszego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący samochodem osobowym nie zauważył pieszego i wjechał na „pasy”. W wyniku zdarzenia pieszy doznał urazu głowy. Również i w tym przypadku kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy a sprawa trafi do Sądu.

 

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji

  • ogranicza pole widzenia

  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,

  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

Powrót na górę strony