Policjanci gościli na Festynie Parafialnym w Kraskowie - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Policjanci gościli na Festynie Parafialnym w Kraskowie

Data publikacji 28.06.2017

Policyjne radiowozy, pokaz tresury psa służbowego, pogadanka dla najmłodszych oraz zabawa z „ Policusiem” - to atrakcje jaki przygotowali kluczborscy policjanci podczas festynu parafialnego zorganizowanego przez księdza proboszcza Piotra Glinkę.

Impreza zorganizowana została przy kościele w Kraskowie, gospodarzem festynu był miejscowy proboszcz ks. Piotr Glinka i to na jego zaproszenie policjanci gościli na festynie.

Mundurowi „pochwalili” się radiowozami, tresurą psa służbowego, przeprowadzoną przez przewodnika psa, asp. Piotra Michalskiego. Każdy, kto chciał, mógł porozmawiać z dzielnicowym, który na miejscu propagował założenia akcji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” , Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przedstawiał działanie aplikacji „Moja Komenda”.

Bardzo dużą popularnością cieszył się „Policuś” - nasza policyjna maskotka, która rozbawiała najmłodszych uczestników festynu.

Na zakończenie sierż.sztab. Krystyna Alaszewicz przeprowadziła z najmłodszymi uczestnikami festynu pogadankę na temat „Bezpiecznych Wakacji”. Dzieci podczas prelekcji otrzymały książki o tematyce bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.

 • radiowóz
  radiowóz
 • pokazy na festnie
  pokazy na festynie
 • pokaz psa służbowego
  pokaz psa słuzbowego
 • pokaz psa słuzbowego
  pokaz psa słuzbowego
 • pogadanka o bezpieczeństwie
  pogadanka o bezpieczeństwie
 • pogadanka o bezpieczeństwie
  pogadanka o bezpieczeństwie