Bezpiecznym autokarem na wakacyjny wypoczynek - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Bezpiecznym autokarem na wakacyjny wypoczynek

Data publikacji 23.06.2020

Stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty, trzeźwość oraz czas pracy kierowcy to główne elementy, na które zwracają uwagę funkcjonariusze. Kluczborscy policjanci sprawdzają busy i autokary, którymi dzieci i młodzież wyjeżdżają na wakacyjne wycieczki Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy - nauczyciel, rodzic czy opiekun.

Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na wycieczki czy obozy.

Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic - już na miejscu zbiórki - będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie  powinien absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

Informację o kontroli autokaru można zgłosić bezpośrednio u kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego asp.sztab. Dariusza Urbaniaka pod nr tel. 47 8625 216 od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 16.00 lub pod numerem dyżurnego Komendy Policji w Kluczborku 47 8625 203 całodobowo.

Funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierowcy, czy jest wypoczęty, czy posiada odpowiednie uprawnienia, a także stan techniczny pojazdu, zwłaszcza stan opon, układu kierowniczego, hamulcowego i światła.

Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie: bezpiecznyautobus.gov.pl.