Akcja "Znicz 2019" - zmiany organizacji ruchu drogowego - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Akcja "Znicz 2019" - zmiany organizacji ruchu drogowego

Data publikacji 31.10.2019

Akcja "Znicz 2019" dla mundurowych to czas wzmożonych działań. Policjanci przypominają, że w rejonie cmentarzy w tym okresie będzie nasilenie ruchu. Warto więc patrzeć na znaki i nie jechać „na pamięć”. W Kluczborku w dniu 1 listopada zostanie uruchomiony bezpłatnie parking przy szpitalu Vital Medic ul. Skłodowskiej – Curie 21 oraz będzie można parkować pojazdami częściowo na chodniku po prawej stronie przy ul. Strzeleckiej. Dodatkowo pojazdy będzie również można pozostawić na "wadze" w Byczynie.

Przypominamy, że bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych w dużej mierze zależeć będzie także od nas samych. Przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego ale przede wszystkim zdrowy rozsądek powinny uchronić nas przed niebezpiecznymi sytuacjami, a w konsekwencji sprawić, że ten wyjątkowy dzień upłynie dla nas w spokoju i zadumie nad grobami naszych najbliższych.

W Dzień Wszystkich Świętych, chcąc ułatwić mieszkańcom odwiedzenie kluczborskiego cmentarza, bramki parkingu szpitala VITAL MEDIC będą otwarte i nie będzie pobierana opłata parkingowa. Jednocześnie informujemy, że pojazdy muszą zostać usunięte do godziny 22:00. Wtedy szlabany zostaną opuszczone, a właściciele samochodów chcąc wyjechać z parkingu będą musieli dokonać opłaty w wysokości 2,00 zł.

Parkowac również będzie można w Kluczborku przy ul. Strzeleckiej częściowo na chodniku lecz tylko po prawej stronie patrząc w kierunku Chocianowic - kierujący powinni pamiętać aby parkując samochód pozostawic na chodniku tyle miejsca aby pieszy mógł swobodnie się po nim poruszać.

Dodatkowo dla kierowców prkujących swoje pojazdy przy cmentarzu w Byczynie otwarty będzie parking terenowej placówki Inspekcji Transportu Drogowego miejsce potocznie nazywane jest wagą a znajduje sie za cmentarzem przy drodze krajowej nr 11.

 

Pieszym przypominamy także o obowiązujących przepisach

dotyczących używania elementów odblaskowych.

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze

 poza obszarem zabudowanym, musi posiadać widoczyny element odblaskowy.


 

Przypominamy również o ograniczeniach w ruchu pojazdów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, w następujących terminach:

- 31.10.2019 od godziny 18:00 do godziny 22:00

- 01.11.2019 od godziny  8:00 do godziny 22:00

 

                            K L U C Z B O R K                                                                    B Y C Z Y N A