Kluczborscy policjanci po raz kolejny na „Złotej Barci” - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Kluczborscy policjanci po raz kolejny na „Złotej Barci”

Data publikacji 24.09.2019

Miniony weekend obfitował w wiele sportowych atrakcji, które od godzin porannych odbywały się na stadionie MKS-u w Kluczborku. Wszystko to za sprawą VII kluczborskiego biegu przełajowego „O Złotą Barć”. Do imprezy przyłączyli się także policjanci z kluczborskiej komendy, którzy wystartowali w biegach oraz zorganizowali pokaz sprzętu, którym posługują się w codziennej służbie.

Biegowa Impreza rozpoczęła się w niedziele tj. 22 września, na stadionie MKS-u w Kluczborku. Uczestnicy podstawowego biegu mieli do wyboru dwie trasy – 6 km, oraz 10 km. Jak co roku na dłuższym dystansie wystartował szef kluczborskich policjantów podinsp. Paweł Kolczyk, natomiast na krótszym z dystansów swoich sił próbowało pięciu policjantów – wszyscy startujący mundurowi ukończyli bieg.

Na uczestników biegu oraz mieszkaniowców powiatu czekały liczne atrakcje. Część z nich zagwarantowali sami policjanci. Funkcjonariusze zorganizowali m. in. pokaz sprzętu służbowego będącego na wyposażeniu kluczborskiej policji. Można było także zobaczyć psa służbowego oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z „Policusiem” maskotką opolskiej policji.

Sportowa impreza była dobrą okazją aby porozmawiać z seniorami o ich bezpieczeństwie, ponadto zainteresowanym wstąpieniem w szeregi policji przedstawiano kryteria, jakie muszą spełnić aby założyć policyjny mundur.

Policjanci, którzy biorą udział w tego rodzaju imprezach sportowych podkreślają, że sport jest doskonałą odskocznią od służbowych obowiązków. Pozwala to nie tylko utrzymać dobrą kondycję, ale również dostarcza mnóstwa pozytywnych emocji.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w pokonywaniu kolejnych kilometrów.

  • policjanci pozujący do zdjęcia z POLICUSIEM
  • dziecko przytulające się do maskotki opolskiej  policji POLICUSIA
  • policjantka rozmawiająca z dwoma seniorami
  • policjant biegnący na tle trasy
  • dziecko siedzące na policyjnym motocyklu
  • dziecko siedzące w radiowozie
  • dzieci głaszczące policyjnego psa
  • ogólny widok stanowiska wystawionego przez kluczborską policjię