Droga to nie tor wyścigowy – 55-latek stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Droga to nie tor wyścigowy – 55-latek stracił prawo jazdy

Data publikacji 03.12.2018

Kolejny miłośnik szybkiej jazdy wpadł w ręce policjantów kluczborskiej drogówki. 55-letni mieszkaniec Warszawy w terenie zabudowanym, na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechał mercedesem ponad 100 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące oraz ukarali mandatem. Na jego konto trafiło także 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Kluczborscy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy, niestety często dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego przez kierujących.

W sobotę tj. 1 grudnia kluczborscy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Krzywizna zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Przyczyną kontroli była prędkość kierującego.

Mężczyzna w terenie zabudowanym gnał swoim samochodem z prędkością 112 km/h. Piratem drogowym okazał się 55-letni mieszkaniec Warszawy. Oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, nieodpowiedzialny kierowca został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.