Dzielnicowi - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Dzielnicowi

Data publikacji 31.07.2018

Policjant pierwszego kontaktu - tak przyjęło się mówić o dzielnicowych, którzy są najważniejszym ogniwem łączącym Policję ze społeczeństwem. To policjanci, których głównym zadaniem jest dbanie o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie, do których każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną.

Zbieranie informacji, pogawędki z mieszkańcami, bystre oko i obowiązkowe obchody – to codzienność dzielnicowego. Ta służba wymaga prawdziwego zaangażowania, znajomości wielu aktów prawnych, cierpliwości, życzliwości. Dzielnicowy musi też wiedzieć, gdzie w okolicy są miejsca niebezpieczne i na jakie zagrożenia mogą być narażeni okoliczni mieszkańcy.

Dzielnicowi z Kluczborka, Byczyny czy Wołczyna, oprócz codziennej służby, bardzo chętnie odwiedzają, przedszkola, szkoły spotykając się z dziećmi i młodzieżą. Policjanci podczas spotkań przekazują najmłodszym najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo, rozmawiają o prawidłowych nawykach oraz przekazują wzorce zachowań, które mają wpływ na świadomość młodych ludzi i ich późniejsze dorosłe życie.

Pamiętajmy, że kontakt z dzielnicowym możemy nawiązać osobiście, telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Informacje dotyczące wszystkich dzielnicowych i ich rejonów znajdziemy w mobilnej bezpłatnej aplikacji „Moja Komenda” oraz na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku w zakładce „Kontakt -  dzielnicowi”