AlcoBlow dla kluczborskich policjantów - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

AlcoBlow dla kluczborskich policjantów

Data publikacji 03.07.2018

Kluczborscy policjanci ruchu drogowego otrzymali nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow MK-2. Sprzęt, będzie wykorzystywany w codziennej służbie oraz podczas wzmożonych działań prowadzonych na drogach powiatu kluczborskiego. AlcoBlow Stanowić będzie uzupełnienie policyjnego wyposażenia. Nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości zostało zakupione ze środków Gminy Lasowice Wielkie.

alcoblow - bo taką nazwę nosi urządzenie - to szybki i bezkontaktowy wskaźnik obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Główną jego zaletą jest to, że do przeprowadzenia badania nie jest potrzebny ustnik.

Dzięki dużej szybkości pomiaru, urządzenia te będą wykorzystywane przede wszystkim podczas drogowych akcji policyjnych, w których funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości wielu osób. Jedna z funkcji pozwala nawet na sprawdzenie czy powietrze wewnątrz kontrolowanego pojazdu nie ma zawartości alkoholu.

Urządzenie to zostało zakupione dla kluczborskiej policji w ramach kampanii pn. "Przeciw Pijanym Kierowcom" prowadzonej przez Gminę Lasowice Wielkie. AlcoBlow będzie bardzo pomocne w codziennej służbie, funkcjonariusze będą mogli pobrać próbkę powietrza nawet od osób, które chcą uniknąć badania, a także od śpiących czy też nieprzytomnych.

Kierowco !

Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, kierowca ma możliwość wykonania bezpłatnego badania na samoobsługowym alkomacie znajdującym sie w kluczborskiej komendzie policji.

 

  • przekazania alcoblow
  • alcoblow