Dzień profilaktyki w Bogacickiej podstawówce - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Dzień profilaktyki w Bogacickiej podstawówce

Data publikacji 12.06.2018

Policjanci kluczborskiej komendy odwiedzili Szkołę Podstawową w Bogacicy. Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach dnia profilaktyki. Mundurowi przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się jak zawsze wyposażenie służbowe policjanta oraz pokaz tresury psów służbowych.

Wczoraj 12 czerwca w Szkole Podstawowej w Bogacicy organizowany był dzień profilaktyki. W tę inicjatywę włączyli się kluczborscy policjanci. Mundurowi odpowiedzialni byli za pokaz samoobrony przygotowany dla starszych klas a prowadzony przez wykwalifikowanych w tej dziedzinie policjantów asp.sztab Łukasza Kunickiego i asp.sztab Piotra Dąbek.

Drugą grupą uczni (tych młodszych) zajęli się przewodnicy psów służbowych. St.asp. Piotr Michalski i st.asp. Tomasz Bulak przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zachowań ze zwierzętami . Następnie w kilku zdaniach opowiedzieli o swojej codziennej służbie. Największą oraz najbardziej oczekiwana przez dzieci atrakcją był pokaz tresury psów służbowych.

Na zakończenie sierż.sztab. Krystyna Alaszewicz przeprowadziła z najmłodszymi uczestnikami spotkania pogadankę na temat „Bezpiecznych Wakacji”. Dzieci podczas prelekcji otrzymały od POLICUSIA broszury o tematyce bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.