Podsumowanie długiego weekendu w powiecie kluczborskim - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu w powiecie kluczborskim

Data publikacji 04.06.2018

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Przez ten czas bezpieczeństwa podróżnych pilnowała większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Na szczęście na drogach powiatu kluczborskiego nie odnotowano wypadku, natomiast 5 zaistniałych kolizji okazało się być niegroźnymi. Mundurowi sprawdzili trzeźwość u ponad pół tysiąca kierujących. Najczęstszymi ujawnionymi wykroczeniami była jednak nadmierna prędkość, tu kluczborscy policjanci nałożyli blisko 100 mandatów.

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Policjanci kontrolowali m .in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących.

Tych ostatnich przebadano ponad pół tysiąca i co jest zadowalające wszyscy, ci kierujący byli trzeźwi. Mundurowi reagując na wykroczenia wystawili 98 mandatów karnych głównie za przekroczenie prędkości. Policjanci sprawdzając stan techniczny pojazdów w trzech przypadkach ujawnili nieprawidłowości co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego na szczęście nie mieli zgłoszeń o wypadku, odnotowano jedynie 5 niegroźnych kolizji.

Na drogach powiatu kluczborskiego świąteczny weekend był dosyć spokojny, jednakże apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.