„Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo” w Kuniowie - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

„Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo” w Kuniowie

Data publikacji 30.05.2018

Pokaz wyszkolenia psów patrolowo-tropiących , radiowozu, motocykla oraz policyjnego wyposażenia to jedne z atrakcji jakie przygotowali kluczborscy policjanci dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kuniowie. Spotkanie miało charakter profilaktyczny pod nazwą „ Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo” Imprezę zorganizowano z okazji Dnia Dziecka.

Dzisiaj (30 maja) na boisku LZS-u w Kuniowie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami przedsięwzięcia byli : Szkoła Podstawowa w Kuniowie, LZS Kuniów oraz kluczborska policja.

Na spotkanie mundurowi przygotowali pokaz policyjnego wyposażenia, radiowozu i motocykla. Jednakże największy aplauz najmłodszych widzów wzbudził pokaz wyszkolenia psów patrolowo- tropiących. W prezentacji wzięli udział przewodnicy ze swoimi psami z Komend Policji w Kluczborku oraz Oleśnie.

Pieski wzorowo reagowały na polecenia wydawane przez policjantów. Wykonywały wszystkie ich komendy co widzowie nagradzali gromkimi brawami. Przewodnicy psów zainscenizowali krótkie scenki w których przedstawili jak ich pupile pracują są w codziennej służbie oraz jak zatrzymują groźnych przestępców.

Najmłodszym w dniu ich święta towarzyszyli umundurowani funkcjonariusze oraz maskotka opolskiej policji „POLICUŚ”. Radość na twarzach dzieci, wspaniała atmosfera oraz skupienie z jakim nasi widzowie oglądali pokazy, świadczyły, że spotkanie z funkcjonariuszami było dla nich sporym przeżyciem i niezapomnianym prezentem z okazji ich święta.