Najważniejsze, bezpieczeństwo dzieci - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Najważniejsze, bezpieczeństwo dzieci

Data publikacji 28.05.2018

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się kierowca, który będąc po użyciu alkoholu wsiadł za kierownicę autobusu i chciał wieź dzieci na wycieczkę. Opiekunowie odpowiadając na apel kluczborskiej policji dotyczący kontroli autokarów, przyczynili się do bezpieczeństwa swoich dzieci. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a niebawem usłyszy on zarzuty.

W ostatnim czasie coraz częściej rodzice i opiekunowie proszą kluczborską policje o kontrolę autobusu i kierowcy przed rozpoczęciem podróży. Dzisiaj (28 maja) w godzinach porannych policjanci Ruchu Drogowego kluczborskiej policji przeprowadzili kontrolę autokaru. Swoje czynności rozpoczęli od zbadania kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie – jak się okazało kierowca znajdował się w stanie po użyciu alkoholu ( 0,15 mg/l) .

Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy. Dzieci jadące na wycieczkę musiały zaczekać na przyjazd innego, trzeźwego kierowcy. Mężczyzna po wykonanych na miejscu czynnościach policyjnych został zwolniony. Sprawa nieodpowiedzialnego kierowcy znajdzie swój finał w sądzie.

Kluczborska policja przypomina !!!

Informację o kontroli autokaru można zgłosić bezpośrednio u kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego st.asp. Dariusza Urbaniaka pod nr tel. (077) 417 03 16 od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 16.00 lub pod numerem dyżurnego Komendy Policji w Kluczborku (077) 417 03 03 całodobowo.