Zabezpiecz swój rower - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Zabezpiecz swój rower

Data publikacji 27.04.2018

Rozpoczął się sezon rowerowy. Niedługo też czas Pierwszych Komunii Świętych. Wraz z tą uroczystością nasi najmłodsi często jako prezenty otrzymują rowery. Powinniśmy być szczególnie ostrożni, gdyż amatorów na cudze jednoślady z każdym dniem przybywa. Jednym z zabezpieczeń naszego roweru jest jego oznakowanie przez policję. Na taki właśnie pomysł wpadli pracownicy Domu Dziecka w Lasowicach Małych.

Pamiętaj o właściwym zabezpieczeniu roweru. W pierwszej kolejności znajdź numer ramy i zapisz go lub zrób zdjęcie. Bardzo ważnym elementem jest używanie odpowiednich zabezpieczeń w czasie, kiedy pozostawiamy rower przy sklepie, na klatce schodowej lub w innym ogólnodostępnym miejscu. Dodatkowe wyposażenie roweru tj. liczniki, pompki, lampki, saszetki zawsze zabieraj ze sobą. Takie przedmioty szybko można zdemontować podczas postoju roweru.

Przeciwdziałaj kradzieży rowerów poprzez oznakowanie swojego jednośladu, takie działania miały miejsce w Lasowicach Małych, gdzie personel Domu Dziecka zwrócił sie z prośbą do dzielnicowego asp.sztab. Łukasza Kunickiego o oznakowania podarowanych dla dzieciaków rowerów.

Jeśli już jednak dojedzie już do kradzieży należy zgłosić ją Policji. Ważne jest aby znać jego markę, typ i numer fabryczny. Fotografie jednośladu mogą pomóc policjantom w ustaleniu jego właściciela.