Z bronią napadł na sklep - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Z bronią napadł na sklep

Data publikacji 26.04.2018

Policjanci z Kluczborka zatrzymali 30 letniego mężczyznę, który podejrzany jest o napad na sklep. Mieszkaniec Wołczyna przy użyciu atrapy broni palnej zażądał od kasjerki wydania pieniędzy. Po niespełna dwóch godzinach mężczyzna był już w rękach policjantów. Decyzją sądu został on aresztowany na 2 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia.

W minionym tygodniu dyżurny komendy w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o napadzie na jeden ze sklepów w Wołczynie. W godzinach wieczornych do sklepu wszedł mężczyzna, który grożąc kasjerce pistoletem zażądał od niej wydania pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje życie oddała 30 latkowi utarg.

Na miejscu zdarzenia pracę rozpoczęła grupa policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków a następnie rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Już po dwóch godzinach policjanci ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania 30 latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania mundurowi odnaleźli skradzione pieniądze oraz pistolet.

Za popełnione przestępstw zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.