Działania Ruchu Drogowego na terenie powiatu kluczborskiego - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Działania Ruchu Drogowego na terenie powiatu kluczborskiego

Data publikacji 24.04.2018

Kontrola kierowców autobusów, badanie stanu trzeźwości, kontrola prędkości, dokumentów i stanu technicznego pojazdów - to działania kluczborskich policjantów na drogach powiatu. Łącznie w ramach akcji "Alkohol i narkotyki", „Trzeźwy autobus” funkcjonariusze skontrolowali blisko 900 kierowców. Z dalszej jazdy wyeliminowany został jeden kierujący.

Wczoraj tj. 23 kwietnia od rana kluczborscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Trzeźwy autobus” i „alkohol i narkotyki”. Mundurowi przebadali blisko 900 kierowców z czego 25 kierujących autobusami.

Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących jak i stan techniczny pojazdów. W wyniku działań z dróg powiatu kluczborskiego został wyeliminowany jeden uczestnik ruchu, który poruszał się po drodze będąc po użyciu alkoholu.

Celem akcji jest także wykluczenie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach policjanci wykorzystują narkotestery - miniaturowe urządzenia, które pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, a także w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych.

Takie akcje mają poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszyć liczbę wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców, bo każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, kierowca ma możliwość wykonania bezpłatnego badania na samoobsługowym alkomacie znajdującym sie w kluczborskiej komendzie policji.
 

Kierującym „na podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.