Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Powiatowe eliminacje Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym

Data publikacji 23.04.2018

Policjanci z Kluczborka uczestniczyli w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, a także praktyczną w zakresie przepisów ruchu drogowego. Teraz zwycięskie drużyny reprezentować będą powiat kluczborski podczas wojewódzkiego finału, który odbędzie się 19 maja w Krośnicy.

21 kwietnia, na terenie Szkły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Reja w Kluczborku odbyła się 41 edycja eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach na szczeblu powiatowym uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych oraz gimnazjów wyłonione podczas eliminacji gminnych.

Zawodnicy rozwiązywali test z zakresu przepisów ruch drogowego, musieli się również wykazać praktycznymi umiejętnościami kierowania jednośladem i udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięskie drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wołczynie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Kluczborku reprezentować będą powiat kluczborski podczas finału wojewódzkiego turnieju, który odbędzie się 19 maja w Krośnicy.

Życzymy powodzenia !