Uważajcie na oszustów !!! - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Uważajcie na oszustów !!!

Data publikacji 19.04.2018

Kluczborscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy mogą podawać się za wolontariuszy, akwizytorów bądź pracowników wodociągów czy administracji. Ostatnia sytuacja z Kędzierzyna – Koźla pokazała, że oszuści stosują coraz bardziej wymyślne sposoby aby dostać się do naszego mieszkania. Zachowajmy ostrożność! Nie wpuszczajmy do domu obcych, nie przyjmujmy od nich słodyczy czy napojów itp. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom!

W ostatnim czasie, przestępcy wykorzystują różne metody oszustw m.in. na tzw. „pracownika wodociągów” , „ pracownika administracji”, „wolontariusza”, bądź też podają się za sprzedawcę różnego rodzaju sprzętu .

Oszuści proponują nam poczęstunek w postaci cukierków czy też ciastek bądź napoju. Po spożyciu takich produktów możemy utracić przytomność co pozwoli oszustom na spokojne plądrowanie naszego mieszkania.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka dni temu w Kędzierzynie – Koźlu. Do jednego z mieszkań miał zapukać mężczyzna, który mógł oferować do sprzedaży perfumy. W trakcie prezentacji swojej oferty, mężczyzna miał podać kobiecie perfum, ta najprawdopodobniej po powąchaniu specyfiku, straciła przytomność. Kilka chwil później kobieta miała okradzione mieszkanie.

Pamiętajmy, że oszuści modyfikują swoje metody, dziś jest to pracownik wodociągów czy wolontariusz a jutro może to być pracownik zakładu energetycznego , akwizytor, policjant czy fałszywy wnuczek .

Zachowajmy ostrożność! Nie wpuszczajmy do domu obcych, nie przyjmujmy od nich słodyczy czy napojów itp. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom!