Wspólnie rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Wspólnie rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 10.04.2018

Kluczborscy seniorzy ze stowarzyszenia „wolontariat 50+” zaprosili do rozmowy Rzecznika Praw Konsumenta oraz oficera prasowego kluczborskiej komendy policji. Prelegenci rozmawiali o zagrożeniach z jakimi mogą zetknąć się starsze osoby we współczesnym świecie. Przypomnieli między innymi jak postępować, by nie paść ofiarą fałszywego wnuczka czy policjanta oraz jak bezpiecznie podpisać umowę handlową. To właśnie ta grupa osób jest najbardziej narażona na tego typu oszustwa.

Wczoraj tj.9 kwietnia w kluczborskim ratuszu odbyło się wspólne spotkanie Rzecznika Praw Konsumenta Pana Janusza Kuliberdę oraz Oficera Prasowego kluczborskiej komendy policji asp.sztab. Dawida Gierczyk. Spotkanie zorganizowane było przez stowarzyszenie „Wolontariat 50+”

Rzecznik Praw Konsumenta przestrzegł zgromadzonych seniorów przed podpisywaniem umów handlowych w miejscu swojego zamieszkania. Wyjaśnił jakie mogą być konsekwencje w przypadku kiedy telefonicznie nieznanej nam osobie przekazujemy nasze dane osobowe. Na zakończenie swojego wystąpienia pan Janusz Kuliberda odpowiedział na liczne pytania oraz wyjaśnił z jakiego typu problemami można się do niego zwrócić po pomoc.

Następnie policjant wyjaśnił jak działają przestępcy i w jaki sposób nie dać się oszukać na tzw. wnuczka, policjanta czy pracownika opieki społecznej. Kolejnym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W dalszej części spotkania asp.sztab Dawid Gierczyk w ramach  programu „Dzielnicowy bliżej nas” przekazał w jaki sposób można skontaktować się z dzielnicowym. Omówił działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dzięki której, mieszkańcy mogą anonimowo zgłaszać problemy występujące w miejscu ich zamieszkania.

Na zakończenie zaproszeni goście rozdali wszystkim uczestnikom spotkania broszury informujące o omawianych zagrożeniach oraz kilka praktycznych upominków długopisy, smycze, torby.