Powrót zimy-zwróćmy uwagę na osoby bezdomne - Aktualności - KPP Kluczbork

Aktualności

Powrót zimy-zwróćmy uwagę na osoby bezdomne

Data publikacji 23.02.2018

Nie bądź obojętny, reaguj i pomagaj osobom szukającym schronienia w pustostanach, niezabezpieczonych budynkach użytku publicznego czy na klatkach schodowych. Widzisz osobę potrzebującą pomocy – zadzwoń! Dzięki naszej reakcji możemy uratować czyjeś życie.

W związku z trwającym okresem zimowym oraz prognozowanym spadkiem temperatur powietrza w najbliższych dniach, apelujemy o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, nietrzeźwe, przebywające na dworze od dłuższego czasu, a także na osoby w podeszłym wieku w naszym otoczeniu, mieszkające samotnie czy nieporadne życiowo.

W przypadku ujawnienia osób szukających schronienia w pustostanach, piwnicach, na klatkach schodowych czy w innych miejscach ogólnodostępnych, w tym na terenach ogródków działkowych, lub posiadania informacji o miejscu przybywania takiej osoby, prosimy o niezwłocznie poinformowanie o tym policji pod numerem telefonu 997 lub innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo czy pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej.

Również funkcjonariusze, pełniący służbę w poszczególnych rejonach służbowych, będą zwracać szczególną uwagę na miejsca użyteczności publicznej, tj. dworzec PKS, PKP, przystanki autobusowe, pod kątem osób tam przebywających.

Do zgłoszeń możemy również wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa –  za pośrednictwem tej aplikacji anonimowo możemy między innymi wskazać miejsce gdzie przebywają osoby bezdomne.

 

Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa.html