Promują bezpieczeństwo i zdrowie - KPP Kluczbork - KPP Kluczbork

KPP Kluczbork

Promują bezpieczeństwo i zdrowie

W szkole podstawowej nr 1 w Kluczborku odbyło się spotkanie w ramach kampanii „Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery”. Pod takim hasłem rozpoczęła się samorządowa akcja promująca rower jako alternatywny środek transportu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, WORD w Opolu oraz kluczborscy policjanci.

Wczoraj tj. 17 września w kluczborskiej szkole podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie w ramach realizacji programu „Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery”. Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy o bezpiecznej jeździe na rowerze i liczby osób korzystających z tego ekologicznego środka transportu. Gospodarzem przedsięwzięcia jest Opolski Urząd Marszałkowski wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego dodatkowo partnerami kampanii jest Komenda Wojewódzka Policji w Opolu i Opolski Związek Kolarski.

Wśród zaproszonych do kluczborskiej szkoły gości byli Jarosław Piskorski z Urzędu Marszałkowskiego -Departamentu Infrastruktury i Gospodarki-główny koordynator programu w województwie opolskim ponadto koordynator i świetnie prowadzący imprezę oraz zabawy przedstawiciel WORD w Opolu Dominik Grabowski oraz Marcin Fiołka - kolarz z Namysłowa.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć kluczborskich policjantów – sierż.sztab. Karol Kalis oraz mł.asp. Krystyna Alaszewicz. Mundurowi opowiadali, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, natomiast sportowcy mówili o swoich treningach oraz sukcesach pokazując profesjonalny sprzęt. Przy okazji tych spotkań prowadzone są zabawy i konkursy, w których uczestnicy mogą wygrać ufundowane przez gości tematyczne nagrody.

Całość spotkania przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dzieci chętnie uczestniczyły w zorganizowanych dla nich zabawach, jednak największym powodzeniem cieszył się test na refleksomierzu (urządzenie do pomiaru szybkości i reakcji) na którym rywalizowano o jak najlepszy wynik.


 


 


 

  • policjant podczas prowadzenia spotkania
  • prowadzący spotkanie
  • prowadzący spotkanie  mężczyzna
  • mężczyzna ćwiczący przy refleksomierzu
  • uczestnicy spotkania siedzący na sali
  • logo kampani
  • uczestnicy spotkania siedzący na sali
  • prowadzący spotkanie